ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ФЕСТИВАЛЬ «STEM-ВЕСНА-2026» «ПРОРОСТАЙ ІДЕЯМИ – РОЗКВІТАЙ ІННОВАЦІЯМИ»
В умовах динамічних змін та цифрової трансформації української освіти проведення заходів такого масштабу, як Всеукраїнський освітній фестиваль «STEM-весна – 2026», набуває особливого значення. 07 травня 2026 року відбулася онлайн-зустріч на платформі Zoom: круглий стіл за підсумками Всеукраїнського освітнього фестивалю «STEM-весна – 2026». До роботи круглого столу під гаслом «Проростай ідеями – розквітай інноваціями» активно долучилися освітяни Сумської області.
Розпочав роботу круглого столу модератор заходу голова Фонду освітніх ініціатив – Антон Дзюба, який зазначив, що захід став не просто звітною зустріччю, а стратегічним майданчиком для формування майбутнього Нової української школи.
Виступ продовжила державний експерт експертної групи з питань шкільної освіти директорату шкільної освіти МОН України – Катерина Таранік-Ткачук, яка підкреслила, що для освітян значущість цієї події важко переоцінити, оскільки вона відкриває нові горизонти для професійного зростання, даючи можливість синхронізувати зусилля науковців і практиків навколо створення сучасного освітнього середовища, сприятливого для дослідницької діяльності та винахідництва.
До підбиття підсумків долучилися спікери Леся Лащевська (начальник сектору інноваційної діяльності та педагогічної майстерності УІРО, Вікторія Косик (проєктна менеджерка з питань цифрової трансформації Команди підтримки відновлення та реформ МОН України), Ірина Василашко (експертка зі STEM-освіти платформи STEM UA (Ukrainian Academy STEM)), Оксана Бутурліна (завідувач кафедри комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти»), відповідальні представники STEM-сільноти закладів післядипломної педагогічної освіти, керівники фондів і громадських організацій, педагоги новатори.
Спікером від Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти виступила Світлана Кода – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики змісту освіти та керівник науково-дослідної лабораторії STEM-освіти. Спікерка презентувала узагальнений STEM-досвід педагогічної Сумщини, акцентувала увагу на системних досягненнях регіону. У виступі зазначалося, що науково-дослідна лабораторія STEM-освіти КЗ СОІППО функціонує як головний науково-методичний центр регіону і забезпечує нормативний супровід та надання професійної методичної підтримки педагогам. Роботу науково-дослідних лабораторій в інституті, зокрема лабораторії STEM-освіти, координує проректор з наукової роботи КЗ СОІППО – Сергій Грицай. Під його керівництвом вибудована чітка модель обласної «STEM-школи», що дієво впливає на розбудову сталої освітньої екосистеми та формування покоління інноваторів для технологічного майбутнього України.
Особливу увагу С. Кода приділила питанню наступності між дошкільною, початковою, загальною середньою, позашкільною та вищою освітою, зокрема через інтеграцію STEM-елементів у проєкти і кейси. Було презентовано вагомі результати регіональної діяльності, зокрема досвід проведення КЗ СОІППО конкурсу «Кращий STEM-кейс». Цей конкурс став потужним інструментом для виявлення та популяризації методичних розробок, які інтегрували знання і навички здобувачів освіти для розв’язання реальних життєвих проблем. Під час обговорення Світлана Кода висловила подяку модератору заходу, голові Фонду освітніх ініціатив Антону Дзюбі за особисте сприяння розвитку STEM-освіти на Сумщині.
Участь освітян Сумщини та активне представлення власного досвіду педагогами області у фаховій дискусії поруч із експертами МОН України та УІРО підтвердили, що напрацювання нашого регіону у створенні практико-орієнтованої STEM-освіти є актуальними та перспективними для масштабування.










