Євроклуби при навчальних закладах


Європейський вибір – це система послідовних реформ, спрямованих на втілення європейських цінностей: розвиток і стабільність, демократія, громадянське суспільство тощо. Подібне реформування вимагає, в першу чергу, зусиль від суспільства, а не лише від органів державної влади. Не останню роль у цьому процесі відіграє молодь, яка здатна на новаторський підхід і пошук оригінальних механізмів вирішення проблем.Активну позицію в реалізації європейського вибору України займають євроклуби, що утворюються, як правило, при навчальних закладах. Євроклуби – це форма самоорганізації молодих людей, які бажають брати участь у європейських ініціативах, поширюють інформацію про ЄС та європейську інтеграцію, реалізовують проекти неформальної освіти серед однолітків. Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти реалізуючи план заходів з виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України спільно з СМГО «Центр європейських ініціатив» є координатором Євроклубів в області за наступними напрямками:

·        Проектна діяльність;

·        Навчально-методичні розробки;

·        Пропагандистсько-масові заходи;

·        Створення мережі Євроклубів області та Координаційної Ради Євроклубів Області;

·        Центр Європейської Інформації.

Євроклуби Сумщини стають осередками розвитку та європеїзації своїх місцевих громад, рушійною силою євроінтеграції України на найближчому до громадян рівні "коренів трави".

Протягом всього періоду реалізації на Сумщині Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України за сприяння Сумського ОІППО євроклуби області взяли участь у різноманітних заходах, як міського, обласного та загальнодержавного характеру. Зокрема, ШЄК Сумщини є постійними учасниками конкурсу «Знавці Європи», святкувань днів Європи в області.

1 червня 2012 року представники євроклубу «ЄвроStar» КУ Сумської спеціалізованої школи № 29 долучилися до святкування Дня Європи в Охтирської гімназії, яке  проходило під гаслом «Єднаймося заради дітей!» Свято розпочалося урочистим парадом сімей Європейського Союзу на Європейській площі гімназії та великим танцювальним майданцем.

Цікавою і корисною для членів ШЄК стала участь у:

·        міжнародному проекті «Learn to make decisions, Prague» за підтримки EAICY - European association of leisure time institutions for children and youth (Чехія) та ГО «Центр європейських ініціатив» (координатор - керівник ШЄК ССШ І-ІІІ ст. №29 Золотавіна О.О.);

·        міжнародному молодіжному проекті SMART, який складається із серії цікавих навчальних сесій, що проводяться у форматі виїзних таборів. Завдання SMART – підвищення рівня знання іноземних мов і навичок спілкування, розвиток лідерських якостей та розширення кругозору у молоді.


 

·        тренінгу «Ефективна співпраця з іноземним волонтером у євроклубі», який проходив у рамках проекту «Центр європейської інформації» на базі СП «Ровесник». Організатором заходу виступила ГО «Центр європейських ініціатив» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» (координатори Золотавіна О.О., Остапенко Т.Г.).

·        у розважальному заході, присвяченому Європейському дню мов, щ проходив на базі СумДУ. До уваги молоді організатори запропонували подорож країнам Європи та знайомство із їхніми мовами – англійською, німецькою, польською, грецькою, іспанською та французькою. Також у кожній «наметовій країні» школярів знайомили із культурою та традиціями європейських націй.

 ·        у конкурсі дослідницьких проектів серед молоді «Європейські обличчя Сумщини – Спортивні Досягнення», перемогу в якому здобули представники євроклубу «ЄвроStar» ССШ І-ІІІ ст. №29.

·        у новорічному фестивалі євроклубів «Felis Navidat»

·        у форумі євроклубів «Я пам’ятаю» проекту ВГО «Українська асоціація європейських студій» за фінансовою підтримки МФ «Взаєморозуміння і толерантність» в рамках проекту євроклубу «ЄвроStella» Охтирської гімназії «Пам’ятай про тих, хто поруч з нами» ( Інтерв’ю з ветераном ВВВ Толчинським М.Н., та оn-line інтерв’ю з ветераном ВВВ, яка мешкає в Ізраїлі, Віленською А.Р.).

Однак, окрім активної участі в різноманітних заходах, присвячених євроінтеграційним процесам в Україні та на Сумщині, євроклуби також виступають ініціаторами та організаторами освітньо-інформаційних форм діяльності щодо інформування громадськості з питань європейської інтеграції України, знаходячи необхідну підтримку у Сумському ОІППО. Серед подібних заходів вирізняються наступні:

- Семінар-тренінг «Слобожанщина у форматі  XXI століття» між євроклубами КУ ССШ № 29, КУ ССШ № 2, КУ СЗОШ № 23, шкіл м. Харкова та Охтирської гімназії за підтримки Управління освіти і науки Сумської міської ради, Інформаційно-методичного центру та ГО «Центр європейських ініціатив».

- Європейський тиждень місцевої демократії. Тематична зустріч «Демократія в Україні, як основний принцип діяння влади» з методистом центру післядипломної освіти працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Бурятовою Д.Б. між євроклубами КУ ССШ № 29, КУ ССШ № 2,  КУ СЗОШ № 23.

- Історична майстерня «Через тепло душі та діалог - до взаєморозуміння поколінь». У м. Охтирка в рамках конкурсу «Я пам’ятаю – наш внесок» Української асоціації європейських студій, за підтримки Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд взаєморозуміння і толерантності».

- Тренінг у бібліотеці ДВНЗ УАБС на тему «Інституції Європейського Союзу» (ШЄК КУ ССШ № 29 та КУ СЗОШ № 25).

- Оn-line конференція з євроклубівцями Охтирської гімназії «Боротьба із жорстоким поводженням із дітьми та безкарністю» за матеріалами Конвенції ООН «Про права дитини» в рамках підготовки до святкування Днів Європи.

В подальшому Сумський ОІППО продовжуватиме свою співпрацю та підтримку євроклубів області. Особлива увага буде зосереджена на розширенні мережі Євроклубів області. В першу чергу, це буде зроблено завдяки залученню діючих Євроклубів і їх учасників до надання допомоги школам у створенні та підтримці діяльності нових Євроклубів.Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO