Візит швейцарської делегації


З метою подальшого впровадження громадянської освіти, розвитку демократичних цінностей учнів у навчальних закладах Київської області реалізується українсько-швейцарський проект «Сприяння розвитку освіти для демократичного громадянства в Україні», що ґрунтується на здобутках побудови демократичного суспільства у Швейцарії та кращих практиках демократичних перетворень в Україні.

Відповідно до Плану Дій Ради Європи щодо України на 2008-2011 роки 28 листопада – 1 грудня 2011 року проходив черговий візит швейцарської делегації на чолі з Рольфом Голлобом, професором Цюріхського педагогічного університету, щодо результатів впровадження пілотного проекту.

Швейцарська делегація відвідала навчальні заклади Волинської, Житомирської, Київської, Рівненської, Сумської областей та міста Києва.

З 28 по 30 листопада 2011 року на Сумщині перебувала делегація зі Швейцарії у складі викладачки Цюріхського педагогічного університету Барбари Кольсток та правозахисниці Стефанії Рінальді.

Відповідно до програми візиту учасники делегації познайомилися з досвідом роботи Конотопської гімназії, Конотопської ЗОШ №7, Лебединської ЗОШ №7 та Лебединського педагогічного училища ім. А.С.Макаренка. Ознайомилися з організацією та змістом роботи Сумського обласного інституту післядипломної освіти педагогічної освіти, реалізацією міжнародних проектів і програм.

Зарубіжні партнери відзначили високий рівень патріотизму учнів, їхній оптимізм і віру в майбутнє української держави, а також значні зусилля, яких докладено громадами міст і сіл для розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти, забезпечення їх ефективного функціонування.

Швейцарські колеги ознайомилися  із наступністю у реалізації завдань громадянського виховання дошкільного і загальноосвітнього навчальних закладів. Освітяни, учні та представники громади підготували творчий звіт за участю художніх колективів.

Під час проведення круглого столу в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти було обговорено перспективи подальшого розгортання проекту в закладах освіти області. Учні Сумщини, директори закладів освіти, представники громади області яскраво демонстрували позитивні зміни, які відбулися в утвердженні громадянського суспільства в Україні.

Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічноїх освіти створюється цілісна програма громадянської освіти від дошкільного до загальноосвітнього й вищого навчального закладу.

Особливе враження на гостей справила зустріч з вихованцями  відділення соціально - трудової адаптації «Спільнота» територіального центру «Берегиня», в якому молодь з особливими потребами проходить реабілітацію та долучається до суспільного життя.

Неочікуваним відкриттям для колег із Швейцарії стало засідання шкільного клубу «Дебати» (Лебединська ССШ №1), про який вони з захопленням розповідали на заключній зустрічі під час круглого столу.

Сподобалося колегам із Швейцарії заняттям з національного виховання у Косівщинському дошкільному навчальному закладі Сумського району «Золота рибка».

З принципами формування юнака – захисника Вітчизни гостей вдалося познайомити під час відвідування Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г.Харитоненка відзначено іноземними гостями високому рівні.

                                               

                                                                              Оксана ПОДЛІНЯЄВА
Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO