«ГОЛОКОСТ ТА ГЕНОЦИД РОМІВ НА УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ»

вкл. .

головнаДводенний Міжнародний семінар, присвячений питанням історії голокосту та геноциду національних меншин, відбувся в Сумах 11-12 червня 2018 року за співорганізації World Jewish Congress International YIDDISH CENTER, Українського інституту вивчення Голокосту ТКУМА, Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 ім. Б. Берестовського та Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Нікітін, закцентувавши на своєчасності та актуальності тематики семінару. Ірина Губська, директор Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 ім. Б. Берестовського зробила короткий екскурс в історію школи, на базі якої відбувся захід.

За темою «Голокост та винищення ромів в роки Другої світової війни» доповідали Валентин Рибалка, науковий співробітник та Микола Буланий, координатор освітніх програм музею Українського інституту вивчення Голокосту ТКУМА. Окремо доповідь прозвучала і в стінах Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, де зібрались представники ромської громади міста, колектив школи, учні та діти дошкільного віку. Досить жваве обговорення викликала загальна тема семінару і експонати виставки, присвячені геноциду ромів, оскільки історія ромського народу довгий час замовчувалась, і активно вивчається лише в останні роки.

Віктор Погромський, доктор Національного університету «Києво-Могилянська академія» виступив з доповідями «Роман Шолом-Алейхема «Хлопчик Мотл» як ілюстрація єврейської еміграції з Російської імперії на початку ХХ століття» та «Ілюстрація діяльності єврейського колонізаційного суспільства в південних губерніях Російської імперії в творчості Шолом-Алейхема».

Про скарби культури ідиш розповів Мордехай Юшковський, доктор Ієрусалімського університету в доповідях «Культура ідиш – скарбниця національної та універсальної історичної пам’яті», «Культура ідиш на карті України», «Розділи з єврейської літературної творчості в Україні».

Учасники погодились з тим, що тематика і сам формат проведення заходу є дуже актуальними і потребують подальшого розвитку.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new