ВІТАЄМО СТИПЕНДІАТІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ!

ShevchenkoВідповідно до Указу Президента України  від 7 листопада 2014 року № 860/2014 «Про призначення стипендій Президента України переможцям IV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» 39 переможцям призначено стипендії Президента України. Серед них учні Сумщини: Семикаш Ірина, учениця Великочернеччинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради та Лопатова Євгенія, учениця державного професійно-технічного навчального закладу «Хотінський професійний аграрний ліцей». Бажаємо нових злетів та перемог!

Ira SemikashСпілкуючись з Ірою Семикаш, остаточно переконуєшся, що українці таки Дажбогові онуки, інакше не випромінювали б стільки світла, щирості, доброти. Дівчина навчається в 11 класі Великочернеччинської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів Сумської районної ради Сумської області. Про свої життєві цінності говорить словами поета-земляка Анатолія Семенюти:

Люблю життя і радощі в житті,
Люблю безмежжям океану снити…
Та коли спрага, бачу в забутті
Не океану бризки золоті -
А рідний Псел… Із нього можна пити!

Іра – відмінниця. Прагне осягнути все й одразу, однак має особливу прихильність до вивчення рідної мови і літератури, історії, географії, біології. Найвищих результатів досягла в Міжнародному мовно-літературному  конкурсі учнівської та  студентської молоді імені Тараса Шевченка, двічі ставала його переможцем. Дівчина залюблена в красу рідного слова, української землі, її захоплює велич духу співвітчизників, ніжність і чистота взаємин. Про це пише у вільний від навчання час у власних віршованих та прозових творах, мріє стати журналістом.

У складний для нашої держави час Ірина займає активну громадянську позицію. Вона є організатором і учасником імпровізованих концертів, літературних вечорів, акцій на підтримку воїнів-захисників. За життєве кредо одинадцятикласниця обрала вислів: «Хто, якщо не ми, коли, якщо не зараз!»

Дівчина впевнена, що успіху можна досягти лише тоді, коли маєш підтримку. Тому вдячна людям, які вірять у неї, і прагне скерувати свою життєву енергію, свої здібності в русло служіння Сонцю і Добру.

Evgenija Xotinska resultЧи багато важить українське слово? Для  учениці державного професійно-технічного навчального закладу «Хотінський професійний аграрний ліцей» Лопатової Євгенії тихий плин рідної мови на вагу золота.

Завжди усміхнена, привітна, розумна, по-дорослому врівноважена вона  завжди перша там, де потрібна допомога. Без її дзвінкого голосу не відбувається жодного виховного заходу. В умілих руках Жені перо виводить і бентежну прозу, і ліричні вірші. Про таких людей говорять «Пише серцем», і тому талант оцінили по-достоїнству – вона стала номінантом поетичного конкурсу «Проба пера».

Євгенія – голова учнівського самоврядування ліцею. Ця дівчина – справжня патріотка України. За її ініціативи були проведені волонтерські  поїздки до м. Суми, де учні ліцею допомагали у виготовленні маскувальних сіток. Нехай це маленький внесок у перемогу нашої армії, але  він наповнений горінням і теплом сердець  юнаків і дівчат, що мережили вузлик до вузлика.

Усе це робочі будні Жені, але цього року вже стартував новий етап  Міжнародного мовно-літературного конкурсу  імені Тараса Шевченка, то ж знову за перо, знову в бій, знову до нових вершин.

Любов ШЕРСТЮК, методист української мови та літератури
Сумського ОІППО

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO