Обласний семінар-практикум для вчителів хімії

IMG 9244 result10 листопада 2014 року, відповідно до плану роботи Сумського ОІППО на 2014 рік (відповідальна – Метейко А.В., методист хімії Сумського ОІППО), на базі кафедри хімії та методики навчання хімії природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка відбувся щорічний обласний семінар-практикум для вчителів хімії, які працюють з інтелектуально-обдарованою молоддю та у класах хіміко-біологічного профілю за темою «Готовність учителів хімії до реалізації практичної складової поглибленого вивчення предмета та підготовки школярів до інтелектуальних змагань».

Семінар-практикум умовно був розділений на дві частини: теоретичну (проведення лекції та заняття з розв’язку розрахункових задач) і практичну (виконання якісного і кількісного експерименту).

Для проведення лекції за темою «Електрохімічні процеси…» було запрошено Касьяненко Геннадія Яковича, кандидата хімічних наук, декана природничо-географічного факультету СумДПУ імені А.С. Макаренка. Під час заняття учителі за допомогою лектора розглянули наступні питання: електродний потенціал, гальванічний елемент та принцип його дії, запис схеми гальванічного елемента, визначення рН розчину електрометричним методом, електроліз, закон Фарадея та електрохімічний еквівалент речовини.

Заняття з розв’язку розрахункових задач проводила Сударева Галина Федорівна, старший викладач кафедри педагогіки та інноваційних технологій Сумського ОІППО, яка разом з вчителями розглянула п’ять типів задач для розв’язку яких потрібно використовувати газові закони, а саме: закон об’ємних відношень, закон Авогадро, закон Дальтона, об’єднаний газовий закон та за рівнянням Менделєєва-Клапейрона.

Під час практичної складової семінару вчителям було запропоновано виконати дві роботи ужиткового спрямування:

  • «Дослідження властивостей різних сортів чаю», яку проводила Коростіль Лідія Анатоліївна, доцент кафедри методики початкової та природничо-математичної освіти Сумського ОІППО, к.пед.наук. Під час дослідження вчителі визначали наявність в чаї глюкози, вітаміну С і Е, таніну, кофеїну та барвників.

  • «Аналіз меду», яку проводила Пономарьова Людмила Миколаївна, доцент кафедри хімії Сумського національного аграрного університету, к.хім.н. Учителі визначали вміст води в меді, обраховували його кислотність та за допомогою якісних реакцій визначали домішки в пробі меду.

IMG 9267 result IMG 9288 result

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO