«Захист персональних даних та безпека роботи в мережі Інтернет»

den internetuВідповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.02.2011 №1/9-59 «Щодо проведення Дня безпечного Інтернету» за ініціативою Європейської комісії в Україні проходитиме День безпечного Інтернету. Щорічно 8 лютого проводяться заходи , які покликані привернути увагу суспільства до загроз, що несе невміння правильно користуватися мережею Інтернет.

Всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж Інтернет, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій. Інтернет становить фізичну основу для розміщення величезної кількості інформаційних ресурсів і послуг, таких як взаємопов'язані гіпертекстові документи Всесвітньої павутини (World Wide Web – WWW) та електронної пошти.

З метою створення безпечних умов роботи учнів у мережі Інтернет Міністерством освіти і науки України, у співпраці з компанією «Майкрософт Україна», створено програму «Онляндія: безпека дітей в Інтернеті», що діє в Україні. Для цієї програми розроблено спеціальний веб-ресурс www.onlandia.org.ua, на якому розміщені навчальні матеріали для дітей, учителів та батьків (http://www.onlandia.org.ua/ukx/ope.aspx; http://www.onlandia.org.ua/ukr/vanhemmiUe.aspx).

23 жовтня 2014 року на базі державного позашкільного дитячого закладу санаторного типу «Ровесник» методистом Сумського ОІППО Іваненко Н.Е. для учнів 8-11 класів було проведено заняття «Захист персональних даних та безпека роботи в мережі Інтернет».

На сьогодні Інтернет відіграє важливу роль в житті сучасної людини. Глобальна мережа Інтернет – це необмежений ресурс, який може бути використаний як для навчання, так і для відпочинку та спілкування з друзями. Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний та розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей. На проведеному занятті були обговоренні ризики, проблеми та небезпеки, з якими може стикнутися дитина чи підліток в Інтернеті:

 1. Доступ до сайтів, що не призначені для перегляду дітьми. Часто дитина може знайти матеріали чи сюжети, які зображають насильство, провокуючи тим самим почуття ненависті та люті у дітей; також небезпека надходить із сайтів, чатів, систем миттєвих повідомлень. Також часто велика кількість сторінок, що не відносяться до змісту обраної теми, відображаються у вигляді додатково спливаючого вікна, що нерідко містять, наприклад, порнографію.

 2. Контакти з незнайомими людьми через чати, системи миттєвих повідомлень, електронну пошту. На даний час збільшується кількість людей, які використовують подібні методи знайомств не з добрих намірів, а для того, щоб дізнатися у дитини інформацію особистого характеру про неї та її сім’ю. Оскільки реєстрація в Інтернеті проходить анонімно, часто під виглядом 12-тирічної дівчинки може ховатися 40-річний чоловік. Часто такі особи мають психічні відхилення, що може спричинити моральну шкоду дитині через Інтернет, а, інколи, в приватній зустрічі, і фізичну.

 3. Надання інформації особистого (конфіденційного) характеру. Дитину можуть умовити надати інформацію про себе, таку як ім’я, прізвище, адреса, вік, фотокартка тощо, та про членів своєї сім’ї. Навіть якщо подібна інформація запитується джерелом, що заслуговує на довіру (організація, навчальний центр), такі дані мають надаватися дитиною лише за згодою батьків, чи інших дорослих.

 4. Проблеми технологічного характеру. Незнання дитини може призвести до неусвідомленого завантаження файла чи небезпечного коду, що призведе до потрапляння комп’ютерного вірусу.

 5. Питання, пов’язані з покупками та фінансовими витратами. У мережі Інтернет можна зробити масу приємних онлайн покупок. Тому дивлячись з кута нашої проблеми, це означає, що дитина може зробити покупку без відома дорослих.

Аналізуючи ті проблеми, що створюють реальну небезпеку дитині, що інколи живе у віртуальному світі, можна сформулювати основні правила безпечної роботи в глобальній мережі Інтернет для дітей та підлітків:

 • не надавати незнайомим особам свої дані та інформацію про близьких та родичів по електронній пошті, в чатах, за допомогою систем миттєвого обміну повідомленнями;

 • не відправляти повідомлення непристойного змісту, чи ті, які мають інформацію, що може образити іншу людину;

 • не відправляти свою фотокартку чи фотокартки родичів;

 • не здійснювати фінансові операції через мережу Інтернет без нагляду дорослих;

 • не погоджуватись на зустрічі з незнайомими людьми;

 • повідомляти батьків, старших друзів, у разі отримання інформації, що змусить почуватись некомфортно, або що має характер залякування.

Учителів та батьків націлюємо на безпечне користування учнів мережею Інтернет.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO