9 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ЄВРОПИ

golovnaУсвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, із метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, 8 травня 2023 року був підписаний Указ Президента України № 266/2023 «Про День Європи», у якому День Європи в Україні тепер відзначається щороку 9 травня, спільно з державами Європейського Союзу.

Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує у закладах загальної середньої освіти провести тематичні заходи, присвячені Дню Європи, із метою ознайомлення учнів із країнами Європи, їх особливостями, досягненнями, традиціями; можливістю долучитися до європейських цінностей, зокрема:

  • виховні години: «Вікно у світ європейської культури», «Видатні люди Європи», «Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти»;
  • вікторини: «I explore Europe», «Європа – спільний дім», «Толерантність – головна риса європейської спільноти»;
  • засідання «круглого столу», дискусійних клубів: «Чим Україна та Одещина може надихнути та збагатити Європу?», «Що для мене означає бути громадянином європейської держави?»;
  • конкурс плакатів та малюнків: «Загадкова Європа», «Моє вікно в Європу», «Ми – майбутнє Європи», «Ми – європейська країна», «Барви Європи»;
  • фотовиставки, виставки стіннівок: «Така далека і близька Європа», «Україна – це Європа», «Ми – українці, у сім’ї європейських народів».

Окрім того, під час підготовки до заходів, рекомендуємо використовувати інформаційні матеріали, підготовлені Українським інститутом національної пам’яті.

Історична довідка

Після завершення Другої світової війни, європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економічної кооперації. Зрештою, 9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив із ініціативою налагодити в Європі спільну координа­цію та контроль за важкою промисловістю. Він запропонував розробити принципи спільної політики для досягнення солідарності в цій окремій галузі. Шляхом до реалізації плану Р. Шумана мала стати Європейська
спільнота (ЄС) вугілля та сталі. За задумом Р. Шумана, Франція, Німеччина та інші європейські країни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. Унаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.

У результаті, 18 квітня 1951 року, у Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Спершу його ратифікували шість країн: Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу – Бельгія, Нідерланди й Люксембург. Організація була відкрита для інших європейських держав. Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому, у ЄС 9 травня відзначається – День Європи (за матеріалами Українського інституту національної пам’яті http://surl.li/tkhfh).

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO