Забезпечення ґендерної рівності в демократичному суспільстві


Забезпечення ґендерної рівності в демократичному суспільстві є однією з визначальних складових державної політики. Для українського суспільства впровадження принципів ґендерної рівності є особливо актуальним з точки зору реалізації прав людини, її участі в економічному, політичному, соціальному та культурному розвитку. При цьому слід враховувати, що ґендерна рівність не може бути сама по собі метою, а є дієвим засобом подолання бідності та впровадженню ефективного управління.

У вересні 2000 року на Саміті Тисячоліття ООН лідери 189 країн схвалили Декларацію Тисячоліття і взяли зобов’язання працювати разом з метою підвищення безпеки, добробуту та справедливості в усьому світі. Декларація визначила вісім цілей, що стали відомі як Цілі Розвитку Тисячоліття. Значення цих цілей, що мають бути досягнуті до 2015 року, важко переоцінити. У 2003 році Україна адаптувала глобальні ЦРТ на національному рівні. Цього року відзначається десятиліття прогресу на шляху досягнення ЦРТ. Результати є нерівномірними як за Цілями, так і за регіонами та країнами. В Україні досягнуто певного прогресу у сфері освіти та охорони материнства, знижено дитячу смертність. Водночас, як зазначає координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам, скорочення ґендерної нерівності потребує подальших зусиль.

 

Просування ґендерної рівності є стратегічним напрямком державної політики в Україні, про що свідчать існуючі державні документи, зокрема Закон України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» від 08.09.2005р., Указ Президента України «Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» від 26.07.2005 р., «Державна програма з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві на період до 2010 року», затверджена Постановою Кабінету міністрів України №1834 від 27.12.2006 р. Активною є співпраця з міжнародними організаціями, зокрема з 2008 року в Україні стартував спільний проект Європейського Союзу, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та програми розвитку ООН «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні».

       В рамках виконання наказу МОН України від 10.09.2009 №839 «Про впровадження принципів ґендерної рівності в освіту», відповідно до листа МОН України від 29.10.2010 №2/2-13-2431 Сумським ОІППО у співпраці з Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні з листопада 2010 року розпочато проведення навчальних семінарів-тренінгів з питань гендерної освіти за «каскадним методом» для різних категорій освітян у системі післядипломної освіти та підвищення кваліфікації. Станом на жовтень.2011 року проведено 33 одноденних навчальних семінарів-тренінгів, учасниками яких стали близько 700 педагогів області. В оголошеному наприкінці 2010 року Міністерством освіти і науки конкурсі на кращий урок з гендерної рівності взяли участь 5 вчителів Сумщини, а в конкурсі.



Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO