Обласний інструктивно-методичний семінар районних (міських) координаторів Міжнародної природознавчої гри «Геліантус-2014»

вкл. .

головне result17.09.2014 на базі Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний інструктивно-методичний семінар районних (міських) координаторів Міжнародної природознавчої гри «Геліантус-2014» на тему «Організація та проведення V Міжнародної природознавчої гри «Геліантус – 2014».

Роботу семінару відкрила методист біології та природознавства Сумського ОІППО Голубенко Тетяна Сергіївна.

Вітання учасникам семінару прозвучали від проректора Сумського ОІППО, кандидата педагогічних наук, доцента Удовиченко Ірини Віталіївни.

Учасники семінару розглянули широке коло питань, пов’язаних з висвітленням основних завдань, організації, умов, строків та порядку проведення гри «Геліантус».

Комплексний підхід до організації та проведення V Міжнародної природознавчої гри «Геліантус – 2014» розкрито у доповіді Шаламова Руслана Васильовича, кандидата біологічних наук, заслуженого вчителя України, провідного спеціаліста відділу стратегії розвитку та вдосконалення системи педагогічних вимірювань Українського центру оцінювання якості освіти, голови методичної комісії Міжнародної природознавчої гри «Геліантус», керівника біологічної секції. Він зазначив, що якість природничої освіти у сучасній школі незадовільна внаслідок:

  • надмірної гуманітаризації освіти;

  • уявного зниження попиту суспільства на технічні професії;

  • зниження мотивації учнів до вивчення природничих наук;

  • предметної «розчленованості» курсів природничих наук;

  • слабких міжпредметних зв'язків;

  • відсутності узагальнення природничих курсів наприкінці навчання у школі.

Тож основними завданнями гри є: розширення та поглиблення знань з фізики, хімії, біології та географії, популяризація зазначених предметів, підтримка талановитих учнів та ініціативних учителів. Шаламов Р.В. відмітив позитивну динаміку участі учнів Сумської області у грі «Геліантус». Цікавою була інформація щодо принципів розробки та відбору завдань.

Не менш пізнавальним був виступ Григоровича Олексія Владиславовича, кандидата хімічних наук, старшого наукового співробітника Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, голови журі Всеукраїнського турніру юних хіміків, члена методичної комісії гри «Геліантус», керівника хімічної секції. Ним детально були опрацьовані та висвітлені статистичні данні щодо середньої складності завдань, характеристик тесту як «Геліантусу» так і ЗНО з хімії, географії, біології та фізики. Григорович О.В. зробив висновок про те, що найважчими завданнями виявились: когнітивно складні; зі співставленням знаннь з різних навчальних предметів; з аналізом графіків, діаграм, числових даних з таблиці; з обчисленням за допомогою розрахункових формул.

Цілком логічним є припущення, що гра «Геліантус» стане у нагоді в процесі формування навичок розв'язання когнітивно складних завдань, розширення світогляду та ерудиції, підготовки до складання ЗНО.

На семінарі був присутній Морщавка Юрій Олександрович, директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Творче об’єднання «Соняшник», голова оргкомітету Міжнародної природознавчої гри «Геліантус», який ознайомив учасників з оновленим сайтом Гри (http://Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..ua/).

У заході взяли участь методисти Сумського ОІППО: Метейко Алла Володимирівна, методист хімії; Каленик Олександра Василівна, методист по роботі з обдарованою учнівською молоддю.

Поділилися досвідом організації гри на місцях та надали позитивні відгуки:

  • учитель географії Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 м. Суми Чмеленко Віта Володимирівна

  • учитель хімії та біології Охтирської гімназії Охтирської міської ради Зелена Раїса Миколаївна.

Усі учасники семінару отримали матеріали гри: плакати, інструкції координатора підсумки гри «Геліантус» – 2014. Найактивніші координатори отримали подяки від оргкомітету.

Для участі і перемоги у грі не потрібно оволодіти «усіма» знаннями людства, потрібно мати здоровий глузд і любов до природознавства.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new