ЩОДЕННИК Х ТУРНІРУ ЮНИХ ЖУРНАЛІСТІВ День третій – змагання тривають

вкл. .

Тривають змагання між юними журналістами, на заваді не стали і дощова погода і 13 число квітневого місяця. Ігри чвертьфіналу мають перших лідерів - це команди «Еспада», спеціалізованої школа №10 м. Суми та «Четверта влада» м. Луцьк. Подальші змагання можуть закріпити лідерські позиції чи визначити нових фаворитів – попереду ще два дні змагань. А харківські команди – «Харківські репортери», «Prime Time» «Меркурій» також мають сили та натхнення змінити лідерів, бо у загальному рейтингу займають наступні позиції.

Між змаганнями юні журналісти отримали практичні поради та настанови в майстер-класі «Безпека журналістів» голови Сумського обласного прес-клубу, власного кореспонденту газети «Україна молода» в Сумській області та заступник голови журі Алли Федорини. Майстер-клас викликав жваві дискусії та емоції, якими поділились у командному інтерв’ю юні «акули пера» збірної Волинської області «Четверта влада»: «ми, насамперед, дізнались, як потрібно оборонятись у надзвичайних ситуаціях. Що при собі мати, як поводитись, як надавати першу допомогу постраждалим. Ніколи невідомо – де ти опинишся, куди тебе «закине» подія. Часто ми вважаємо, що інформація, яку ми збираємо, це найважливіше, адже бувають випадки коли лише одна людина – один журналіст висвітлює подію, яка змінює хід історії. Безумовно, «біжучи» за новиною не варто забувати і про своє неповторне, унікальне і лише одне життя. Загалом, у нас пречудові емоції, ми задоволені іграми, це надзвичайно важко, надзвичайно виснажливо, але чудово – спати по п’ять-шість годин і при цьому розуміти, що ти здатен на більше, і зовсім не хочеш спасувати, а хочеш дійти до переможного кінця. Схоже на крос – біжиш 9-те коло, і здається, повністю виснажений, але зробивши ще десять кроків знаходиш сили добратись до фінішу. Суцільний адреналін!».

Учасники десятого турніру зробили прогресивний крок вперед – все більше доповідей візуалізуються презентаціями, на зміну яким приходять самостійно створені відеоролики. Проте, задіяна техніка не замінить живого спілкування, живих емоційно-забарвлених словесних баталій. Слід пам’ятати і про правила – цього дня журі знизило бали командам за порушення регламенту: коли учасник відповідає вдруге, залишивши незадіяних членів команди.

Члени журі – і науковці і практики – в захваті від юних поціновувачів публіцистичного стилю. Це не лише висвітлення проблем сьогодення на високому професійному рівні, що потребує неабиякої обізнаності та кропіткої підготовки кожного учасника, це й завдання на кшталт підготовки юних журналістів до такого заходу як, наприклад, зустрічі з міністром освіти і науки. При розгляді питання європейських стандартів журналістики учасники навіть цитували Михайла Булгакова.

Турнір набирає обертів, але є відчуття що команди притримують найцікавіше для ігор півфіналу, звичайно вже є визначені фаворити, проте Катерина Горова, з команди «Погляд» вважає «темною конячкою» турніру черкаську команду «Gloria Press». Подивимося, як все вирішиться у наступні дні!

 


Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new