Він не міг не співати

24 січня 2014 року в Лебедині пройшли урочистості, присвячені 120 річниці з дня народження Івана Никифоровича Стешенка (уродженця Лебедина, всесвітньо визнаного оперного співака).

Учасниками святкувань стали лебединські і сумські освітяни, студенти, науковці, краєзнавці. Святкування розпочалися з програми «Лебединські адреси Стешенка». Відкрила урочистості біля дому Стешенків начальник відділу культури і туризму Лебединської РДА Ганна Богомаз. Учасники відвідали Вознесенську церкву, в церковному хорі якої співав юний Стешенко.

Про роль родини Капністів у долі «лебединського соловейка» розповіла керівник краєзнавчого гуртка Лебединського районного будинку культури Людмила Бабич. Вона також провела ознайомлювальну подорож по капністівським історико-архітектурним перлинам Лебедина.

Будинок Стешенка


Експозиція присвячена Стешенку в Лебединському краєзнавчому музеї


Виступ Ганни Богомаз

Працівники місцевого краєзнавчого музею, спільно із творчим колективом будинку культури, підготували тематичну зустріч «Не співати він не міг», у якій взяли участь артисти самодіяльного театру «Орфей» (керівник Микола Корсун) солісти-вокалісти Сергій Касьянов і Сергій Антонченко, які виконали українські народні пісні і пісні із репертуару Івана Стешенка.

У виступі Юрія П’ятаченка була заторкнута тема «Тарас Шевченко у громадській діяльності і творчості Стешенка». Ним також був презентований буклет «Він не міг не співати (присвячений 120-річчю з дня народження митця), надрукований за підтримки ВД «Папірус».


"Музична вітальня" - виступ Людмили та Валентини Макарових.

Окрасою стешенківської зустрічі став виступ педагогів, доцентів Інституту мистецтв СумДПУ ім. А.С.Макаренка, заслужених діячів мистецтв України Людмили і Валентини Макарових. Вони є авторами книги досліджень про сторінки музичної культури Сумщини «Гармония времен», у якій один із розділів присвячений творчості Івана Стешенка. У виконанні Макарових (рояль і скрипка) прозвучали романси Миколи Лисенка і Сергія Рахманінова. Учасники зустрічі тепло згадували одного із перших дослідників життя і творчості Івана Стешенка лебединського музичного педагога і краєзнавця Василя Юдовича Бриля, бо матеріали його пошуків і колекцій склали основу музейної експозиції «Музична Лебединщина», що відкрита в тутешньому краєзнавчому музеї.


Юрій П’ятаченко, старший викладач
кафедри педагогіки та інноваційних технологій
Сумського ОІППО

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO