Про роботу Єпархіальної науково-практичної конференції «Виховання християнських цінностей в сучасній системі освіти: історія, теорія, традиції, практика»

вкл. .

На базі Сумського державного університету 31 жовтня 2013 року відбулася науково-практична конференція «Виховання християнських цінностей в сучасній системі освіти: історія, теорія, традиції, практика». В конференції взяли участь преставники влади, освіти, духовенства Сумського регіону. Учасниками обговорювалися актуальні проблеми розвитку суспільства зокрема, взаємозвязок церкви та освіти, їх вплив на світогляд сучасної молоді.

«Понад тисячу років християнство є духовною скарбницею мільйонів українців. З давніх часів віра не лише рятує душі, а й допомагає реалізовувати соціальні та просвітницькі завдання держави. Принаймні, таку ситуацію маємо на Сумщині», - зазначив голова Сумської облдержадміністрації Юрій Чмирь.  На його думку, особливого значення набуває питання виховання молодого покоління на принципах гуманізму, працьовитості та тяги до знань, на чому неодноразово наголошував Президент України Віктор Янукович.  «Від нас залежить, кого ми виховаємо, і хто прийде нам на зміну. Саме тому для формування свідомого громадянина важливо об'єднати зусилля духовенства і педагогів. Сподіваюся, разом ми зможемо виробити формулу морального виховання, яка буде цікава молоді», - підкреслив голова Сумської облдержадміністрації. 

«Настав час перейти від епізодичних ініціатив до системної та конструктивної співпраці на благо нашої держави та розвитку Сумщини», - закликав архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій. 

За інформацією начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Інеси Пєсоцької, з метою реалізації державної політики в галузі освіти по формуванню у дітей високоморальних якостей, патріотичної та суспільної свідомості, ціннісних орієнтирів і християнських моральних цінностей в 112 навчальних закладах області введений предмет «Християнська етика в українській культурі».

Про важливість та необхідність проведення подібних науково-практичних заходів наголосив у своєму виступі в.о. ректора Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Медведєв, акцентувавши увагу присутніх на необхідності продовження тісної співпраці церкви та освіти у питаннях виховання підростаючого покоління.

В рамках роботи конференції працювали:

круглий стіл «Духовно-моральні аспекти підготовки студентів у вищій школі» (Голова – прот. Микола Поліщук, модератор – Телиженко Людмила Вікторівна. Учасники: представники ВУЗів);

секція 1. «Викладання духовно-моральних дисциплін: теорія і практика сучасної школи»(Голова – ієромонах Інокентій (Івлев), заступник голови – Родичева Є.Є. Учасники – представники управління освіти і науки в Сумській області, викладачі духовно-моральних дисциплін ПТНЗ і загальноосвітніх навчальних закладів).

секція 2. «Виховання дітей на основі християнських духовних цінностей». (Голова – прот. Сергій Луцкін, заступник голови – прот. Володимир Равлюк. Учасники – представники приходських недільних шкіл).

Проблеми взаємодії родини та школи у формуванні морально-духовних цінностей молоді були висвітлені у доповіді методиста Сумського ОІППО Яни Білокур.

Під час роботи конференції викладачі курсів морально-духовного спрямування розглянули теорію і практику сучасної школи, поділилися досвідом та методичними напрацюваннями. Православні педагоги мали можливість представити успішні приклади реалізації місії церковного просвітництва і виховання дітей на основі християнських духовних цінностей.


Яна Білокур, методист

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

president  komitet  sumyoda  monua  zno-kharkiv  1545

баннер прозоро new