Розгляд моделей Шкіл, дружніх до дитини

Рисунок2Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України у квітні-серпні 2014 року провів розгляд моделей превентивної освіти – Шкіл, дружніх до дитини.

Школи дружні до дитини працюють у рамках проектних заходів Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією та Європейського Союзу на виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки, з метою вивчення і поширення кращого вітчизняного досвіду впровадження якісної превентивної освіти в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

 

Діяльність загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області в якості Шкіл, дружніх до дитини (ШДД) розпочата з 2013 року і спрямована на превентивну освіту, посилення партнерських стосунків з батьками, громадськими організаціями, місцевою громадою з організації та впровадження профілактичних програм і проектів формування здорового способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу, толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, поширення ідей демократизації.

Кожна школа ШДД працює за власною моделлю, впроваджуючи проекти: «Захисти себе від ВІЛ», інтерактивну виставку з позакласної роботи «Маршрут безпеки» (18 ЗНЗ), «Футбол – чесна гра» – профілактика ВІЛ/СНІДу через уроки з футболу (2 ЗНЗ), викладаючи основи здоров’я на засадах розвитку життєвих навичок у початковій школі (20 ЗНЗ) та в основній (усі школи).

Школи спрямовують свою діяльність на:

 • формування культури здоров’я у підростаючого покоління;
 • мотивацію на здоровий спосіб життя через розвиток усіх аспектів розвитку особистості: духовність, інтелект, фізичний розвиток, соціальний захист;
 • формування особистості лідера;
 • виховання емоційно-вольової особистості;
 • сприяють залученню всіх суб’єктів до проведення превентивних заходів.

      Особлива увага у навчальних закладах приділена вдосконаленню превентивного підходу через психологічну та соціальну служби, проведення діагностування, корекцію, реабілітацію, соціальний патронаж за учнями з неблагополучних родин.

      Своєю стратегічною метою школи визначили: навчити дітей жити у світі, який постійно змінюється, формувати стійкі переконання щодо необхідності свідомого ставлення до власного здоров’я та його збереження.

Завданнями розгляду моделей Шкіл дружніх до дитини було:

 • виявлення кращих моделей превентивної освіти в загальноосвітньому навчальному закладі; 
 • сприяння діяльності навчальних закладів щодо організації і впровадження профілактичних програм і проектів у навчально-виховний процес;
 • поширення ідей пріоритетності гуманізації і демократизації навчально-виховного процесу у загальноосвітньому навчальному закладі та партнерської взаємодії з сім’єю, дитячими і молодіжними громадськими організаціями, місцевою громадою, державними і неурядовими інституціями;
 • поширення та впровадження у практику досвіду кращих моделей    превентивної освіти у навчальному закладі.

            Розгляд включав в себе аналіз моделі превентивної освіти та результати проведеного в навчальному закладі опитування адміністрації, вчителів, учнів та їхніх батьків за запропонованою організаторами огляду анкетою оцінки діяльності навчального закладу як Школи, дружньої до дитини.

Свої моделі до розгляду представили 20 загальноосвітніх навчальних закладів.

docПротоколи розгляду моделей Шкіл, дружніх до дитини94 КБ

За рішенням комісії з розгляду матеріалів Сумського ОІППО найкращою визнана модель Школи, дружньої до дитини Шосткинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 Шосткинської міської ради (директор А.Г. Кобилякова, координатор ШДД – С.М. Небилиця).  Ефективність моделі ШДД навчального закладу підтверджують факти:

 • кожен учень живе під гаслом: «Твоє здоров’я – у твоїх руках»;
 • кожен клас крокує у майбутнє під девізом: «Ми мріємо про успіх, кохання і щастя, бо ми – молоді!»
 • щодня школярі пізнають життя, відкривають для себе світ;
 • діти прагнуть усе спробувати, зрозуміти, і бути зрозумілими.

Матеріали навчального закладу подані на розгляд Міністерством освіти і науки України на всеукраїнському рівні.

pptПосилання на презентацію ШДД Шосткинської СШ №13.32 МБ

Матеріали всіх Шкіл, дружніх до дитини Сумської області розміщені на Всеукраїнському Порталі превентивної освіти autta.org.ua  

Рисунок3

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO