Щоденник Х Всеукраїнського турніру юних журналістів День четвертий – півфінал.

Сьогодні, 14 квітня, серед юних журналістів визначилась трійка лідерів. Ігри півфіналу показали не лише відмінні знання з теорії журналістики, а й чудову демонстрацію їх на практиці. Змагання між командами «Еспада» (спеціалізована школа №10 м. суми), «П4ёлк@-NVK» (м. Красноармійськ) та «Харківські репортери» (м. Харків) переросли в новий формат – імітований телесюжет, задля чого навіть журі погодилось відійти від регламенту.

Завдання, які виконують учасники, це не лише актуальні проблеми журналістики, це і гострі соціальні питання, і як наслідок – юні «акули пера» проявляють неабияку досвідченість та справжній медійний професіоналізм – поєднуючи кмітливість з фантазією та ґрунтовною теоретичною базою. Хоча членам журі все ж приходиться робити уточнення, так Олександр Бутко, генеральний директор телекомпанії «Тоніс» наголошує: «Як і раніше, команди рідко розуміють правильно роль опонента. У Правилах турніру необхідно чіткіше виписати роль опонента, зобов’язати його пропонувати альтернативний або інший шлях відповіді на запитання. Вилучити з Правил останнє речення розділу VIII: «Опонент не має права висвітлювати своє розв’язання, окрім останнього раунду півфіналу та фіналу».

Цікавим є погляд із середини на сам формат проведення турніру, у цьому питанні нам допоможе Катерина Бондарєва, директор гімназії №1 м. Суми: «…Абсолютно легко проводити турнір у своїх стінах. Перший турнір журналістів, який тільки з’явився в Україні десять років тому, різко відрізнявся від інших, предметних. Ми не знали з чого почати, але дуже захотіли його провести, було складно організаційно. Так, були деякі непорозуміння, це і питання мови, можливо нестача матеріальних речей. Але з року в рік робота наша ставала системною. І що приємно – з року в рік команди стають все сильніші. Якщо раніше команда могла брати участь не знаючи правил і без попередньої підготовки, то на сьогодні таких випадків немає. Всі сильні, всі без виключення прагнуть перемогти.

Важливим є емоційний настрій команди, так команда нашої гімназії «Nota Bene» отримує від мене особисто емоційну підтримку, бо часто на фоні сильних суперників діти розгублюються.

З керівниками команд ми гарно спрацювались, декого знаємо вже не перший рік, якщо виникають питання з недобором балів, чи із несправедливою оцінкою – керівники подають на апеляцію, і експерт-консультант, що обов’язково присутній при грі, робить висновки. А завтра у нас фінал, ми дуже переживаємо, і впевнені що переможе сильніший, а діти повернуться додому задоволені турніром. Ми підготували подарунки разом із управлінням освіти і науки Сумської ОДА, а від себе особисто – гарні кубки всім переможцям».

У трійці найсильніших і команда з міста Суми, хоча географія переможців досить широка: максимальна кількість балів у збірної Волинської області «Четверта влада» - 642, із значним відривом на другому місці «Харківські репортери» - 604 і лише на один бал відстають сумські «Еспадівці» - 603 бали. Тож побажаємо лідерам перегонів щоб теоретичні знання у поєднанні з командним духом та легким присмаком гумору допомогли журі визначити найсильнішого у фіналі!

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO