ЩОДЕННИК Х ТУРНІРУ ЮНИХ ЖУРНАЛІСТІВ День третій – змагання тривають

Тривають змагання між юними журналістами, на заваді не стали і дощова погода і 13 число квітневого місяця. Ігри чвертьфіналу мають перших лідерів - це команди «Еспада», спеціалізованої школа №10 м. Суми та «Четверта влада» м. Луцьк. Подальші змагання можуть закріпити лідерські позиції чи визначити нових фаворитів – попереду ще два дні змагань. А харківські команди – «Харківські репортери», «Prime Time» «Меркурій» також мають сили та натхнення змінити лідерів, бо у загальному рейтингу займають наступні позиції.

Між змаганнями юні журналісти отримали практичні поради та настанови в майстер-класі «Безпека журналістів» голови Сумського обласного прес-клубу, власного кореспонденту газети «Україна молода» в Сумській області та заступник голови журі Алли Федорини. Майстер-клас викликав жваві дискусії та емоції, якими поділились у командному інтерв’ю юні «акули пера» збірної Волинської області «Четверта влада»: «ми, насамперед, дізнались, як потрібно оборонятись у надзвичайних ситуаціях. Що при собі мати, як поводитись, як надавати першу допомогу постраждалим. Ніколи невідомо – де ти опинишся, куди тебе «закине» подія. Часто ми вважаємо, що інформація, яку ми збираємо, це найважливіше, адже бувають випадки коли лише одна людина – один журналіст висвітлює подію, яка змінює хід історії. Безумовно, «біжучи» за новиною не варто забувати і про своє неповторне, унікальне і лише одне життя. Загалом, у нас пречудові емоції, ми задоволені іграми, це надзвичайно важко, надзвичайно виснажливо, але чудово – спати по п’ять-шість годин і при цьому розуміти, що ти здатен на більше, і зовсім не хочеш спасувати, а хочеш дійти до переможного кінця. Схоже на крос – біжиш 9-те коло, і здається, повністю виснажений, але зробивши ще десять кроків знаходиш сили добратись до фінішу. Суцільний адреналін!».

Учасники десятого турніру зробили прогресивний крок вперед – все більше доповідей візуалізуються презентаціями, на зміну яким приходять самостійно створені відеоролики. Проте, задіяна техніка не замінить живого спілкування, живих емоційно-забарвлених словесних баталій. Слід пам’ятати і про правила – цього дня журі знизило бали командам за порушення регламенту: коли учасник відповідає вдруге, залишивши незадіяних членів команди.

Члени журі – і науковці і практики – в захваті від юних поціновувачів публіцистичного стилю. Це не лише висвітлення проблем сьогодення на високому професійному рівні, що потребує неабиякої обізнаності та кропіткої підготовки кожного учасника, це й завдання на кшталт підготовки юних журналістів до такого заходу як, наприклад, зустрічі з міністром освіти і науки. При розгляді питання європейських стандартів журналістики учасники навіть цитували Михайла Булгакова.

Турнір набирає обертів, але є відчуття що команди притримують найцікавіше для ігор півфіналу, звичайно вже є визначені фаворити, проте Катерина Горова, з команди «Погляд» вважає «темною конячкою» турніру черкаську команду «Gloria Press». Подивимося, як все вирішиться у наступні дні!

 


Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO