МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ З ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЄЮ «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: ПЕРЕОСМИCЛЕННЯ КОНТЕКСТІВ»

1головнаБути і здобути: досвід освітян Сумщини у національно-патріотичному вихованні українців у час війни

«Провідною ідеєю українського народу

 від світанку віків є Ідея Слави-

 тобто беззглядна цінність

 героїчного повнення призначення людини»

О. Ольжич

01 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці в 951-ий день повномасштабного вторгнення на 11-ому році російсько-української війни відзначали День захисників і захисниць України та День українського козацтва. Цього дня в КЗ СОІППО був проведений міжрегіональний круглий стіл з онлайн-трансляцією «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: ПЕРЕОСМИCЛЕННЯ КОНТЕКСТІВ».

Організатор: кафедра соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО.

Модератори: Світлана Драновська, завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент; Юрій П’ятаченко, старший викладач кафедри соціально-гуманітарної освіти.

Тематика заходу обумовлена екзистенційним характером війни, яку російський імперіалізм століттями веде проти України. Концепт освітянського діалогу сформували ідеї О. Ольжича, письменника, науковця, провідника ОУН, одного з керівників руху опору в Україні у роки Другої Світової війни, про скрижалі україноцентричної освіти і культури, виграненої на ідеях  величі Роду і героїки Слави.

Учасникам круглого столу для обговорення були запропоновані такі тематичні напрями:

  • Національно-патріотичне виховання як проблема внутрішньоукраїнської інтеграції: світоглядна війна за українців та Україну в окцидентальному суспільстві.
  • Українська героїка і меморіали пам’яті звитяжцям-краянам у хронотопі російсько-української війни 2014-2024 років.
  • Військово-патріотичне виховання і волонтерська діяльність як процес громадянської ідентифікації в сучасній українській школі.
  • Національно-патріотичне виховання учнівства у процесі опанування основ наук та позашкільній роботі.

До роботи у круглому столі долучилися педагогічні працівники закладів освіти області, слухачі курсів підвищення кваліфікації, студенти, учні, краєзнавці з усіх 5 районів Сумської області. Варто наголосити, що найбільше число учасників – це освітяни з громад, які і зараз знаходяться у зоні бойових дій.

Відкрив засідання та виступив зі словом  про особливості діяльності КЗ СОІППО у час війни Сергій ГРИЦАЙ,  проректор з наукової роботи Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти кандидат педагогічних наук, доцент.

Учасники заходу у виступах презентували практики з національно-патріотичного (найперше – військово-патріотичного) виховання.

У круглому столі, підготовленому кафедрою соціально-гуманітарної освіти КЗ СОІППО, загалом узяли участь і надіслали матеріали для публікації  67 освітян Сумщини. За результатами круглого столу планується видання електронної збірки матеріалів.

Домінантна ідея у виступах-презентаціях освітян: консолідація зусиль учасників освітнього процесу, громадянського суспільства, органів влади, місцевого самоврядування  у беззастережній реалізації завдань з національно-патріотичного виховання на подолання руйнівних наслідків російського колоніалізму в Україні та формування і розвитку партнерської взаємодії між освітніми закладами та бібліотеками, музеями, мистецькими центрами та агенціями, волонтерськими організаціями для захисту національних інтересів України в час російсько-української війни.

У виступах учасників засідання наголошувалося, що національно-патріотичне виховання – це чітко спланована виховна діяльність, спрямована на формування в українському суспільстві державницької ідентичності й українського патріотизму. Згідно з Концепцією національно-патріотичного виховання в системі освіти України (наказ МОН 06 червня 2022 року №527) особлива увага має бути зосереджена на військово-патріотичному вихованні, себто на оволодінні початковою військовою підготовкою та основами військових професій, на формуванні психологічної та фізичної, морально-духовної готовності до служби в Збройних Силах України.

Заповідальними для сучасного українця є слова О. Ольжича, написані у 1940-х рр:  «Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться уже ніяких фізичних ударів. З почуттям власного благословення на чолі, назавжди рішена на свойому шляху, в революції народжена, сучасна Україна спокійним ликом зустрічає негоди і бурі, знаючи, що вони розвіються, а вона буде».

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO