Звіт про проведення науково-практичного семінару-тренінгу «Гендерна педагогіка в школі: теорія і практика»

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 27 жовтня 2010 року спільно з Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні, Сумським гендерним ресурсним центром СумДУ, лабораторією гендерних досліджень СДПУ ім. А.С.Макаренка та за підтримки ПРООН в Україні 27 жовтня 2010 року було проведено науково-практичний семінар-тренінг для керівників ЗНЗ області на тему «Гендерна педагогіка в школі: теорія і практика». 
             Мета семінару: розкрити зміст, специфіку, соціально-правові, психолого-педагогічні та організаційно-методичні аспекти ґендерної політики в Україні.
 Учасниками семінару стали 18 керівників загальноосвітніх навчальних закладів м. Суми, м. Лебедин, м. Конотоп та Сумського, Ямпільського, Білопільського, Конотопського, Недригайлівського, Буринського районів.
В рамках семінару було проведено:
-       презентації:
-       Основи теорії гендеру
Луценко Олена Анатоліївна, к.ф.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та гендерних студій інституту педагогіки і психології СДПУ ім.А.С.Макаренка, зав. лабораторією гендерних досліджень.
-       Гендерний портрет Сумської області
Світайло Ніна Дмитрівна, к. ф. н., доцент, завідувач кафедри політології, соціології та психології СумДУ, директор Cумського ґендерного ресурсного центру.
-       тренінг «Гендерний аналіз навчальної літератури», тренери:
Луценко Олена Анатоліївна, к.ф.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та гендерних студій інституту педагогіки і психології СДПУ ім.А.С.Макаренка, зав. лабораторією гендерних досліджень;
Полякова Ольга Михайлівна, к.п.н., доцент кафедри соціальної педагогіки та гендерних студій інституту педагогіки і психології СДПУ ім.А.С.Макаренка;
-       тренінг «Гендерні стереотипи в суспільстві та управлінні», тренери:
Костенко Андріана Миколаївна, к. політ.н., ст. викл. кафедри політології, соціології та психології СумДУ, керівник Cумського ґендерного ресурсного центру;
Колісник Людмила Олексіївна, фахівець психологічної служби СумДУ.
-       інтерактивні модулі:
-       Гендерна система і  дискримінація
Подліняєва Оксана Олександрівна, завідувач сектору науково-дослідної роботи КЗ СОІППО.
-       Гендерний компонент в педагогічній професії
Клочко Оксана Миколаївна, викладач кафедри теорії та методики вищої професійної школи Сумського ОІППО.
-       Методика запровадження гендерної освіти в школі
 Ніколаєнко Світлана Петрівна, старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Сумського ОІППО
Луценко Світлана Миколаївна, в.о. проректора з наукової роботи КЗ СОІППО
Подліняєва Оксана Олександрівна, завідувач сектору науково-дослідної роботи КЗ СОІППО
Телеконференція «Гендерна політика в Україні» (Суми-Київ) з координатором проекту «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні» Кобилянською Л.С.

По завершенню семінару на засіданні круглого столу учасниками були обговорені проблеми та труднощі впровадження гендерних знань в систему середньої освіти, прийнято рішення про необхідність подальшої роботи по впровадженню принципів гендерної рівності у навчально-виховний процес ЗНЗ області та про організацію подібних семінарів-тренінгів для педагогічних працівників.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO