Правила безпеки під час повітряної тривоги

rules

Дії учасників освітнього процесу під час повітряної тривоги:

 • якщо тривога застала до початку занять;
 • якщо тривога застала дорогою до коледжу;
 • якщо тривога застала в коледжі
 • якщо під час повітряної тривоги працівників викликають на роботу до коледжу
 • якщо під час повітряної тривоги батьки хочуть забрати дитину з укриття

ДІЇ КЕРІВНИКА НА ВИПАДОК ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГО ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ

 1. Учасники освітнього процесу мають бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд та правилами поведінки під час евакуації і в укритті.
 2. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні вміти виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу освіти, що передбачені на випадок отримання сигналу повітряної тривоги.
 3. Заклад освіти заздалегідь розміщує всі вказівники напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
 4. Керівник має визначити відповідальну особу з-поміж працівників коледжу, яка супроводжуватиме учасників освітнього процесу під час евакуації та укриття в захисній споруді.
 5. Керівник заздалегідь встановлює відповідальних осіб, які після евакуації перевіряють заклад на наявність присутніх студентів за межами захисної споруди.

ДІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти:

 1. Відповідальна особа в разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу.
 2. Викладач миттєво сповіщає студентів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.
 3. Відповідальна особа разом із викладачами має скоординувати хід евакуації студентів від аудиторії до захисної споруди (укриття).
 4. Аудиторії, в яких викладають викладачі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами (в приміщенні аудиторії) та швидкого залишення їх. За можливості студенти самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування студенти залишають приміщення групами.
 5. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди.
 6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
 7. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування в разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
 8. Студенти або цілі групи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом викладача, керівника студентської групи або самостійно до захисної споруди.
 9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб студенти швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як студенти займуть свої місця, викладач повинен перевірити наявність усіх присутніх.
 10. Під час перебування в укритті викладачі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти студентів та всіх, хто знаходиться в ньому.

Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня:

 • Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти, де і є укриття, то він переміщується до нього. Але варто враховувати розташування закладу освіти, тому що в деяких регіонах до укриття необхідно переміститися за 2-3 хвилини.
 • Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.

ДІЇ БАТЬКІВ ДО ТА ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Щоб підготуватися до можливої повітряної тривоги, НЕОБХІДНО:

 • долучитися до каналу комунікації закладу освіти між адміністрацією закладу та учасниками освітнього процесу, щоб володіти оперативною та необхідною інформацією в разі повітряної тривоги;
 • надати керівництву закладу свої контакти, контакти тих, хто може забрати студента з коледжу, деталі стану здоров’я дитини, її особливі потреби. Також поінформуйте дитину, щоб вона знала свій резус-фактор та групу крові, хронічні хвороби, а також ваші контакти.

Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти

Батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а викладач, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.

Пунктами 15-16 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:

 • відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;
 • відбулося затоплення споруди;
 • сталася пожежа в споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;
 • було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітрі є якісь небезпечні речовини.

Правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті коледжу. Нагадайте дитині, що під час повітряної тривоги треба слухати викладача і не слід покидати коледж, щоб бігти додому або на вулицю.

Якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із коледжу:

 • оберіть із дитиною безпечний шлях до коледжу та у зворотному напрямку (тобто складіть своєрідний маршрут руху), далі оберіть укриття, які дитина зможе використовувати дорогою в разі сигналу повітряної тривоги;
 • поясніть дитині, щоб вона рухалася тільки за складеним маршрутом, не зупинялася і нікуди не звертала;
 • наголосіть дитині, що якщо немає можливості швидко дійти до коледжу або дому під час сигналу повітряної тривоги, щоб вона прямувала до визначеного вами укриття і перебувала всередині укриття, а не біля його входу;
 • навчіть дитину не торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, проговоріть правила мінної безпеки;
 • повідомте керівника студентської групи про місцеперебування дитини або попросіть дитину це зробити.

Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу:

 • негайно перейти в приміщення без вікон або скористатися правилом двох стін (перша стіна бере на себе силу вибуху, друга – руйнування);
 • якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку – зателефонувати 101, вказавши точну адресу, поверх та покинути небезпечне місце;
 • якщо в будинку стався вибух – слід якнайшвидше самостійно залишити будівлю та залишити двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO