Відродження національних традицій: робота з природним матеріалом.

golovnaТворчість – чудова можливість провести час з користю. Дорослим вона допомагає впоратися зі стресом, дітям – застосувати творчу енергію на користь собі й людям. Під час зимових канікул варто залучати дітей до роботи з природним матеріалом. Дітям можна запропонувати зробити власноруч дідуха та «павука» – національні символи новорічних свят. Така саморобна прикраса буде чудово виглядати у кімнаті (кухні) або стане відмінним подарунком від малюка для рідних і близьких.

Плетіння дідухів та «павуків» завжди було родинним заняттям. Допомагали створювати ці різдвяні символи діти.

Дідух – універсальний український символ національної самосвідомості, єднання українського народу в соборну європейську націю із багатотисячолітньою хліборобською історією високого гуманізму та миролюбної культури. Дідух символізує вічне життя, розвиток України та не має жодного політичного чи релігійного підтексту. Цей символ має суто національний характер, пов'язаний із споконвічною самоідентифікацією українців-хліборобів, на відміну від кочівних окупантів України. Різдвяні «павуки» – оберіг та символ родоводу. З давніх часів одними із основних атрибутів українського Різдва вважали дідух. Не менш цікавою традицією є плетіння і прикрашання оселі різдвяними «павуками». Солом’яні творіння також вважають родинними оберегами, як і дідух, вони символізують достаток та благополуччя.

pavukПлели такий павук і завжди чіпляли до стелі. Коли діти бігали по хаті, він завжди крутився і рухався – діти тішилися. Прикрашали «павуки» зробленими з соломи янголами, зірочками, пташками, що могли діти зробити власноруч. Так само, із соломи робили прикраси для ялинки.

Солом’яні вироби можуть бути, у залежності від задуму та майстерності, різні за формою та складністю. Окрім того, існує також безліч варіантів декоративного оздоблення самих «павуків». Їх можна прикрасити стрічками, квітами, папером. Створені декоративні елементи інколи фарбують.

Про користь занять творчістю для дітей та з матеріалами тематичних виховних годин можна ознайомитися за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=a55k4_NJGCM;

https://www.youtube.com/watch?v=r6iTkzAa_v0;

https://naurok.com.ua/2-plan-konspekt-zanyattya-na-temu-robota-z-prirodnim-materialom-vigotovlennya-diduha-171553.html;

https://www.youtube.com/watch?v=v5dzN-HlCME;

https://www.youtube.com/watch?v=W2CNRVghJ0w.

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO